Zajęcia
2

Zajęcia

Zajęcia dodatkowe w La Maternelle

Pragniemy, aby wszystkie maluchy czuły się dobrze i swobodnie w La Maternelle. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę zajęć dodatkowych.

Atelier -teatr

Na zajęciach chcemy przybliżyć dzieciom sztukę teatru. Będziemy zapraszać do przedszkola osoby związane z teatrem (aktorów, scenografów, charakteryzatorów). Pod okiem doświadczonego instruktora nasze maluchy przygotują przedstawienie teatralne.

Atelier -art

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki artystyczne (rysunek, kolaż, rzeźbę, zdobienie i dekorowanie ceramiki). Na zakończenie warsztatów planujemy zorganizować wernisaż prac dzieci uczęszczających na warsztaty.
Atelier -musique

Naszym zamysłem jest stworzenie wzorem grupy „The United Kids” dziecięcego zespołu wokalnego śpiewającego francuskie i angielskie piosenki dla dzieci. Na zakończenie warsztatów zostanie zorganizowany występ grupy wokalnej „Rozśpiewane Sówki z La Maternelle”.

Atelier -eco

Na zajęciach chcielibyśmy uwrażliwić dzieci na tematykę związaną z ochroną środowiska. Pokażemy i nauczymy dzieci jak robić zabawki i inne przedmioty codziennego użytku z materiałów pozyskanych z recyklingu, podarowując im „drugie” życie.